Praca z aplikatorami welurowymi przy stylizacji rzęs

Aplikatory welurowe przydają się przy wielu zadaniach wykonywanych podczas stylizacji rzęs. Sięgamy po nie zarówno przy zakładaniu, jak i zdejmowaniu rzęs. Jest to zdecydowanie najlepsza forma takich akcesoriów. Dlaczego?

Do czego potrzebny ci aplikator?

Aplikatory welurowe do rzęs wykorzystywane są przy różnych etapach stylizacji rzęs. Przede wszystkim jednak sięga się po nie, kiedy należy na rzęsy nałożyć cleaner, aby idealnie je oczyścić przed aplikacją kolejnych i uzupełnieniem sztucznych włosków. Aplikator welurowy świetnie sprawdza się przy nakładaniu na rzęs primera, który warto rozłożyć uważnie i dokładnie na rzęsach, aby poprawić przyczepność kleju i utrwalić całą stylizację. W końcu aplikator pomaga także zdejmować rzęsy, kiedy sięgasz po remover. Można wykorzystać te akcesoria także podczas oczyszczania rzęs szamponem w piance. Aplikatory tego typu mogą się więc przydać nie tylko stylistce, lecz także klientce, która chciałaby możliwie jak najlepiej zadbać o swoje rzęsy w domu. 

Za co kochamy welur?

Dlaczego akurat welurowe aplikatory są najlepsze? Przede wszystkim ze względu na ich idealny materiał. Nie ma tutaj irytujących, ale i utrudniających pracę włókienek, jakie zauważyć można choćby w tradycyjnych patyczkach kosmetycznych. Takie włókienka bardzo utrudniają i wydłużają pracę, ponieważ zahaczają się o rzęsy, potem trudno jest takie włókienko usunąć. Irytuje się stylistka, jak i klientka. W domowej pielęgnacji rzęs także średnio się sprawdzają, ponieważ kiedy takie włókienko (np. podczas oczyszczania rzęs szamponem) dostanie się do linii rzęs, bardzo trudno jest je usunąć. Bawełniane patyczki można użyć tak naprawdę tylko przy pierwszym zabiegu, kiedy klientka nie ma jeszcze sztucznych rzęs, choć i to rozwiązanie nie jest szczególnie polecane. 

Aplikatory welurowe natomiast przyspieszają pracę, ułatwiają ją i sprawiają, że jest po prostu przyjemniejsza. Nałożenie odpowiedniego produktu najpierw na aplikator, a potem na rzęsy czy powiekę jest znacznie prostsze, nic się tutaj nie zahacza, zabieg przebiega sprawnie, a ty trafiasz z produktem dokładnie tam, gdzie chcesz.

Nie tylko do rzęs

Aplikatory welurowe do rzęs sprawdzają się także w przypadku wielu zabiegów medycyny estetycznej czy po prostu kosmetyki. Nakładanie produktów na usta, dookoła linii nosa, oczu jest znacznie łatwiejsze właśnie z wykorzystaniem tego typu rozwiązania.