Pokoje dla nastolatków – inspiracje

Z dużym obciążeniem szkolnym i jeszcze bardziej napiętym harmonogramem społecznym nastolatki mają dużo na głowie. Stworzenie bezpiecznej, bezstresowej przystani, w której twój nastoletni syn lub córka może odhaczyć swoją listę rzeczy do zrobienia i spędzić czas z przyjaciółmi, to świetny sposób, aby pomóc im utrzymać się na właściwej drodze. Ale zaprojektowanie przestrzeni, która jest zarówno praktyczna, jak i stylowa, może być trudniejsze, niż się wydaje.

Potrzebujesz trochę inspiracji? Niezależnie od tego, czy po prostu odświeżasz pokój nastolatka, czy przeprowadzasz generalny remont, te godne uwagi projekty są w 100% zatwierdzone przez nastolatków!

  1. Szyk boho

Wykorzystując estetykę boho, ta artystyczna przestrzeń składa się z kilku warstw bogatych i przytulnych tekstyliów na czystym, minimalistycznym tle, tworząc nastoletni pokój marzeń, który jest równie wygodny, jak i przyjemny dla oka.

  1. Oświetlenie akcentujące

Szereg migoczących świateł akcentujących odpowiada za ciepłą atmosferę, jednocześnie pełniąc funkcję miejsca do przypinania zdjęć, pocztówek i innych skarbów w tym nowoczesnym różowo-szarym pokoju młodzieżowym.

  1. Pokój, w którym wszystko gra

Ten schludny pokój dla nastolatków zachowuje prostotę, wykorzystując motywy muzyczne. Spodoba się każdemu nastolatkowi.

  1. Skandynawskie piękno

To minimalistyczne znalezisko z Instagrama łączy w sobie nordyckie i czeskie tradycje, łącząc miękkie tekstury, migoczące światła, przytulne łóżko i huśtawkę. To wygodny, żywy wystrój, idealny dla zapracowanego nastolatka.

  1. Jak na obrazku

Arkusz drucianej siatki ogrodzeniowej, rozciągnięty i przymocowany bezpośrednio do ściany, tworzy jedyny w swoim rodzaju kolaż zdjęć w tym prostym pokoju nastolatków znalezionym na Pinterest.

  1. Bezproblemowy pokój 

Prostota rządzi w tym skromnym, ale niezaprzeczalnie świetnym pokoju dla nastolatków znalezionym na Decorii. Półścianka w bogatym granatowym kolorze w połączeniu z kontrastowymi czarno-białymi akcentami graficznymi nadaje przestrzeni męski charakter.