Pokoje dla dziewczyn – inspiracje

Stworzenie idealnej sypialni dla dziewczynki polega na wyborze odpowiedniego układu, mebli i palety kolorów. Poza tym potrzebna jest doza kreatywności i zabawy – dwa elementy, które zawsze poprawią wystrój pokoju dziecięcego.

Zastanawiasz się, jak stworzyć pokój idealny dla dziewczyny? Przejrzyj 6 przykładów dobrze zaprojektowanej przestrzeni, którą każda dziewczyna chciałaby nazwać swoją.

  1. ZABYTKOWY STYL
Room, Furniture, White, Interior design, Living room, Property, Blue, Yellow, Home, Ceiling,

Dzieła sztuki w stylu vintage, w tym poroże z odlewanego aluminium zakupione na aukcji, dodają wizualnego bodźca do tej figlarnej sypialni dla dziewczynki. Przestrzeń zawiera również skrzynię CB2 i zabytkowe krzesło Milo Baughman, które jest obite niebieską tkaniną Rogers & Goffigon. Metaliczny stół West Elm i teksturowana poduszka podłogowa uzupełniają projekt.

  1. ŚCIANA AKCENTUJĄCA – ZEBRA
Bedroom, Bed, Furniture, Room, Yellow, Bed frame, Property, Interior design, Product, Bed sheet,

Tapeta Brunschwig & Fils z nadrukiem zebry kradnie show w sypialni dziewczynki autorstwa Megan Winters. Zarówno łóżko, jak i oprawa sufitowa są utrzymane w stylu vintage. Pościel pochodzi od Frette, a otomana od Oly.

  1. POZYTYWNE WIBRACJE
Room, Furniture, Bedroom, Pink, Interior design, Bed, Wall, Textile, House, Bed sheet,

Od przyciągającej wzrok oprawy oświetleniowej po kolorowe dzieło sztuki – ten różowy pokój jest w równym stopniu wyrafinowany, co zabawny.

  1. ŁABĘDZI ŚPIEW
Furniture, Bed, Bedroom, Room, Interior design, Property, Bed frame, Wall, Floor, House,

Akcenty delikatnego różu uzupełniają tę marzycielską białą sypialnię autorstwa firmy projektowej SISSY + MARLEY. Całości dopełnia ręcznie robiony łabędź, zaprojektowany przez Tamar Mogendorf.

  1. PTASIE PIÓRA
girls bedroom 

W tej sypialni w Cape Cod najważniejsza jest tapeta z motywem ptaków. „Nazywam to gniazdem, ponieważ wydaje się, że pokój ozdabiają małe ptaszki” – mówi właściciel domu. „Jeśli kiedykolwiek widziałeś, jak ptaki budują swoje gniazdo, to wiesz, że mają w dziobie gałązki i wszelkiego rodzaju małe rzeczy. Tak właśnie myślę o jej przytulnej przestrzeni ”.

  1. Dla dwóch dziewczynek
girls bedrooms

Ten wyrafinowany pokój zaprojektowany przez Kristinę Crestin Design dla dwóch dziewczynek to lekcja symetrii, od podwójnych łóżek po srebrne naklejki ścienne z inicjałami.