Dom

Kuchnia biała – drewno dla idealnej aranżacji

Chcesz, aby Twoja kuchnia wyglądała, jakby powstała „bez wysiłku”? Naturalne materiały i proste kolory to świetne elementy na początek, a ponadto mają one tę dodatkową zaletę, że można je łatwo dostosować do zmieniających się gustów. Ten post zawiera 12 kuchni z bielą i drewnem, które zainspirują Cię do kolejnego dużego przeprojektowania. Fajnie jest zobaczyć, jak projektanci wykorzystują te zwyczajne składniki do tworzenia tak szerokiej gamy charakterystycznych i atrakcyjnych stylów kuchennych. Reprezentowane są zarówno jasne, jak i ciemne palety – od organicznych po ultranowoczesne motywy – więc możesz po prostu znaleźć coś, co Ci się spodoba!

http://cdn.home-designing.com/wp-content/uploads/2015/12/wood-and-white-kitchen-inspiration.jpg

1 | Źródło: 3D World Rendering

Minimalizm zawsze sprawdza się w kuchni, pod warunkiem, że ma ona wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie. Zastosowanie obniżonego sufitu w pomieszczeniu bez okien może czasami spowodować, że pomieszczenie będzie zbyt ciemne, ale użycie jasnych materiałów z lekkim połyskiem pomaga zmaksymalizować oświetlenie z innych źródeł.

2 | Źródło: Martin Siegner

Ta wspaniała kuchnia czerpie korzyści z jej wyjątkowej pozycji nad salonem, otoczona rozległym przesuwanym oknem ze szkła i zalana dużą ilością światła. Pełne szafki od podłogi do sufitu obłożone drewnem zapewniają przyjemną naturalną równowagę ściany zieleni otaczającej patio.

3 | Źródło: Int2 Architecture

Świeża i kreatywna. Ta kuchnia kontrastuje z ciemnymi i jasnymi materiałami, dając potężny efekt wizualny, odzwierciedlony w stylowych, pomalowanych zanurzeniowo stołkach barowych i mocnych grafikach geometrycznych. Czarno-biały nadruk na ścianie to dzieło niezwykle popularnej Jenny Liz Rome.

4 | Źródło: Dervish Group

Wpływy przemysłowe definiują tę elegancką przestrzeń. Krzesła i stołki pochodzą z kolekcji Steelwood autorstwa Ronana i Erwana Bouroulleców – nazwanej na cześć uderzająco niezwykłego połączenia materiałów użytych w ich projekcie.

5 | Źródło: Due Pi

Trudno byłoby nie docenić rozległych okien narożnych. Nieskomplikowany wystrój pozwala zachować widok na ogród na zewnątrz, a ładny niebieski dywanik wzmacnia połączenie z niebem.

6 | Źródło: Jenpol Sumatchaya

Tutaj biel i elementy drewniane wyróżniają się na tle szarych ścian i kamiennych podłóg. Warto wspomnieć o geometrycznym motywie otaczającym jadalnię – krzesła pochodzą z kolekcji Alchemia firmy Calligaris, a lampa wisząca to kultowy projekt Lampframe autorstwa Herr Mandela.

7 | Źródło: Delta Tracing

Okrągły, podwójny okap ładnie kontrastuje z prostymi liniami długich drewnianych desek i minimalistyczną zabudową.

8 | Źródło: Para Design

Tutaj światło i cień tworzą dramatyczną grę w zagłębionych częściach ukośnych szafek. Elementy drewniane są używane oszczędnie, co wzmacnia ich wpływ na ogólną estetykę. Podwieszane półki to zgrabny pomysł – fajny sposób na dodanie wolnostojącego miejsca do przechowywania nad wyspą kuchenną.

9 | Źródło: Vũ Duy Khánh

Białe i rustykalne drewno łączą się, tworząc przestrzeń, która wygląda nowocześnie, ale ma pewien klasyczny urok.

10 | Źródło: Amplitude Rendering

Ta kuchnia odznacza się błyszczącymi białymi powierzchniami, dzięki czemu wyróżnia się na tle reszty salonu.

11 | Źródło: Delta Tracing

Lubisz bardziej nastrojową atmosferę? Ciemne, kontrastowe drewniane szafki dobrze komponują się z bardzo symetrycznym blatem. Całości dopełnia piękny zestaw do herbaty Tom Dixon.

12 | Źródło: Due Pi

Backsplash ze stali nierdzewnej oddziela ciemną pionową drewnianą szafkę i półki od matowej białej szafki poniżej.