Hada Labo Tokyo – linia body – poznaj tajemnicę działania wielu rodzajów kwasu hialuronowego

O właściwościach nawilżających kwasu hialuronowego z pewnością już słyszałyście. To jeden z najchętniej wykorzystywanych składników, stosowany w recepturach wielu kosmetyków. Marka Hada Labo Tokyo – linia body poszła jeszcze dalej, wykorzystując wiele rodzajów kwasu hialuronowego w swoich produktach do pielęgnacji ciała. Po co? Okazuje się, że to nie chwyt marketingowy, ale sposób na jeszcze skuteczniejsze ich działanie.

Dlaczego nawilżenie jest tak ważne dla skóry?

Woda jest skórze potrzebna do przeprowadzania naturalnych procesów regeneracyjnych. To dzięki jej obecności odbudowują się włókna kolagenowe, odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry. Niedobór wody prowadzi do wiotkości i przedwczesnego starzenia. Warto więc zadbać o to, by skóra była odpowiednio nawodniona, dzięki czemu stanie się miękka, elastyczna, a jej młodzieńczy wygląd utrzyma się przez długi czas. Stosowanie przypadkowych produktów nawilżających często nie przynosi spodziewanych efektów. Dlaczego? Działają one wyłącznie w płytkich warstwach skóry, opierając się na komponentach, które nie mają możliwości wniknięcia w jej głąb. To właśnie dlatego warto sięgać po takie kosmetyki, które zawierają różne rodzaje kwasu hialuronowego – świetnego nawilżacza – mogącego wnikać także w głębsze warstwy skóry.

Jak działają różne typy kwasu hialuronowego?

Receptura kosmetyków Hada Labo Tokyo – linia body opiera się na technologii Super Hyaluronic Acid. To połączenie wielu rodzajów kwasu hialuronowego, który kompleksowo oddziałuje na skórę. Jak to działa? Kwas hialuronowy w linii kosmetyków do ciała jest różnocząsteczkowy. Ten o najmniejszych cząsteczkach wnika w głębsze warstwy skóry, nawilżając ją intensywnie i jednocześnie przyciągając wodę do jej wnętrza. Nieco większe cząsteczki gromadzą się w płytszych warstwach skóry, wypełniając ją i wygładzając, co nadaje skórze jędrność i młodzieńczy wygląd bez śladu wiotkości. Największe cząsteczki wcale nie wnikają w skórę, ale pozostają na jej powierzchni, przylegając do niej. Ich funkcją jest ograniczenie przeznaskórkowej migracji wody. Są niczym płaszcz ochronny, utrzymujący nawilżenie we wnętrzu skóry.

Technologia, zastosowana w kosmetykach Hada Labo Tokyo – linia body to sposób na piękną skórę o doskonałym nawilżeniu. Warto sięgać po tego typu kosmetyki o starannie opracowanych i przemyślanych formułach, które w skuteczny sposób poprawiają wygląd i kondycję skóry.