Fenomen Moon Boots

Buty marki Moon Boot to jedne z hitów zimy 2021, które – mimo wielu kontrowersji – podbiły branżę mody. Księżycowe śniegowce, bo tak po przetłumaczeniu można nazwać obuwie Moon Boots, to wyjątkowy rodzaj obuwia, na który wprost nie da się nie zwrócić uwagi. Jedni je uwielbiają i traktują jako podstawowy element zimowej garderoby, tak zwany must have, a inni nienawidzą i traktują jako dziwaczny wymysł fashionistów. Jaki jest sekret tych modeli zimowych? Za co pokochały je gwiazdy? Zapraszamy do przeczytania!

Kosmiczne trendy z lat 60.

Historia tego wyjątkowego obuwia sięga końca lat 60.  ubiegłego wieku, kiedy to miejsce miała misja kosmiczna Apollo 11, będąca przełomem dla ludzkości. Neil Armstrong, astronauta który na zawsze odmienił historię, stał się inspiracją do powstania Moon Boots. Dlaczego? Ponieważ lądowanie na księżycu stało się tematem, który miał ogromny wpływ na popkulturę i…modę! Ogromne kosmiczne śniegowce w zamyśle miały przypominać obuwie, w które wyposażeni byli kosmonauci. Niezwykle masywne, wręcz karykaturalne buty, podbiły serca zwolenników mody nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale także swoją wygodą i komfortem cieplnym, który zapewniają stopie. Wypełnione pianką, osadzone na gumowej podeszwie i posiadające charakterystyczne wiązanie, zapewniały styl i ciepło.

Po sukcesie w latach 60., model na jakiś czas stracił na popularności, by teraz powrócić do kanonu mody ze zdwojoną siłą jako nawiązanie do kosmicznych podróży, science fiction oraz estetyki futurystycznej.

moon-boots

Jedna myśl – wiele modeli dla wielbicieli stylu

Wybierając odpowiedni dla siebie model Moon Boots, warto zastanowić się nad warunkami, w jakich będziemy z nich korzystać. Jeśli planujemy zakup śniegowców na wyjazd do narciarskiego kurortu, w którym będziemy narażeni na pokaźną ilość śniegu, warto zdecydować się na model z wyższą cholewką. Natomiast jeśli preferujemy chodzenie w Moon Boots na co dzień, w warunkach miejskich, nie ma konieczności decydowania się na modele sięgające pod kolano.

Moon Boots – komfortowe, modne obuwie na zimę

Moon Boots to odpowiedź na potrzeby osób lubiących ciepło, komfort oraz nietypowy wygląd. Jeśli kozaki lub klasycznie wiązane zimowe botki są dla Ciebie nudne, poszukujesz czegoś ciekawszego, co lepiej wpisze się w Twój styl – koniecznie sprawdź Moon Boot! Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać, zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą produktów Moon Boots z Sportowym Butiku, gdzie z pewnością wybierzesz coś dla siebie.